Blog

اهمیت لوگو در کسب و کار چیست و چه مزایایی دارد؟

توسط کسب و کار, طراحی, طراحی لوگودر 2021-02-22

اهمیت لوگو در کسب و کار چیست؟

اهمیت لوگو در کسب و کار شاید در نگاه اول زیاد به چشم نیاید. وقتی که همه عوامل مهم را برای موفقیت یک تجارت و کسب و کار در نظر می گیرید ممکن است ایجاد لوگو برای کسب و کار برای شما به عنوان یک اولویت اصلی تلقی نشود. شاید هم صدایی در پشت ذهن شما زمزمه کند که: “شاید من اصلاً به لوگو احتیاج ندارم”. کاری که شما باید بکنید این است که به آن صدا به هیچ وجه گوش ندهید. اهمیت لوگو در کسب و کار آنقدر زیاد است که آن را باید بخش جدایی ناپذیر در موفقیت برند دانست. اهمیت لوگو در کسب و کار به اندازه داشتن محصولاتی با کیفیت بالا برای ارائه به مشتریان در کسب و کار شما است.

به هر طرف که نگاه کنید می توانید لوگو های مختلف برند ها و کسب و کارها را مشاهده کنید. هر کجا که برویم آن ها پراکنده شده اند. مدت زمان زیادی است که لوگو در فرهنگ و سبک زندگی ما جا باز کرده است. آن ها می توانند بر تصمیمات ما تاثیر بگذارند. ارتباط برقرار کنند و نشان دهنده ارزش های یک شرکت باشند. لوگوها بسیار پر معنی هستند و حرف های زیادی برای گفتن دارند.

اهمیت لوگو در کسب و کار

اهمیت لوگو در کسب و کار چیست؟

هدف اصلی از طراحی لوگو و اهمیت لوگو در کسب و کار چیست و چرا مهم است؟

هدف اصلی از طراحی لوگو و اهمیت لوگو در کسب و کار چیست ؟ این سوال می تواند ذهن خیلی از افراد را به خود مشغول کرده باشد.  اهمیت لوگو در کسب و کار بیشتر به منظور جلب توجه مردم است. همچنین لوگو اولین چیزی است که می تواند تاثیر شدید در نگرش مشتری ایجاد کند. لوگو بنیان هویت برند شما به شمار می رود. لوگو کسب و کار شما را به یاد ماندنی خواهد کرد.

نکته ای که باید توجه کنید این است که اهمیت لوگو در کسب و کار برای شناسایی کسب و کار شما است. این جمله را به خاطر بسپارید. شناسایی یک کسب و کار همان چیزی است که برای پیشرفت و موفقیت آن کسب و کار مهم است. محصولات مختلف توسط کسب و کار تولید می شوند و روانه بازار می شوند. مردم از آن ها استفاده می کنند و همه چیز در نهایت فراموش می شود. چیزی که در ذهن ها برای مدت های طولانی باقی می ماند لوگو است. به همین دلیل لوگو در کسب و کار مهم است. هدف لوگو همیشه یک چیز است آن شناسایی فرد ، محصول ، کسب و کار و یا خدمتی که لوگو برای آن طراحی شده است. بنابراین کسانی که نه تنها به صورت سنتی بلکه حتی اگر دارای سایت و فروشگاه اینترنتی هستند توصیه می شود که برای کسب و کار خود لوگو طراحی کنند.

 

اهمیت لوگو در کسب و کار

هدف اصلی و اهمیت لوگو در کسب و کار چیست و چرا مهم است؟

مزایا و اهمیت لوگو در کسب و کار چیست؟

 از جمله مزایای اهمیت لوگو در کسب و کار این است که لوگو به منزله چهره کسب و کار ، محصول و یا خدماتی است که در مقابل مشتریان قرار می گیرد. اولین چیزی که مشتریان از محصولات و تجارت شما مشاهده می کنند لوگو و برند کسب و کار شما است. مطمئناً وقتی که ایده ای در زمینه راه اندازی یک کسب و کار در ذهن شما شکل می گیرد شما اولین چیزی که بلافاصله باید آن را در ذهن خود به تصویر بکشید لوگو است. خواه کسب و کار شما مربوط به یک فست فود باشد یا یک کارخانه ماشین سازی و …

همه ما با لوگو های نایک و اپل آشنا هستیم. اگر به این لوگوها خوب دقت کنید به اهمیت لوگو در کسب و کار پی می برید. اگر کسب و کار شما قدیمی باشد مشتریان با دیدن لوگو شما به یاد تجربیات ، تعاملات ، و همچنین خاطرات خود می افتند. در ادامه با فوایدی که لوگو می تواند برای کسب و کار شما داشته باشد آشنا می شویم.

–   شناخته تر شدن برند شما

از دیگر مزایای اهمیت لوگو در کسب و کار این است که منجر به شناخت برند شما خواهد شد. اگر لوگو به خوبی طراحی شده باشد به یاد ماندنی خواهد بود و به مشتریان کمک خواهد کرد که سریع تر نام تجاری شما را به خاطر بسپارند. علت آن این است که پردازش و حفظ رنگ ها و فرم ها برای مغز انسان بسیار آسان تر از پردازش کلمات است. این به این معنی است که اگر شما در بازار یک هویت منحصر به فرد داشته باشید ، شناسایی و یافتن مجدد کسب و کار و محصولات شما برای خرید و یا توصیه آن به دوستان بسیار آسان تر است.

–   تاثیرگذاری بر تصمیمات مشتری

از دیگر مزایایی که می تواند نشان دهنده اهمیت لوگو در کسب و کار باشد این است که می تواند بر تصمیمات مشتری تاثیرگذار باشد. مشتری با دیدن یک لوگو، به سادگی می تواند به درک بهتر محصولات و خدمات شرکت شما بپردازد. مشتری با دیدن لوگو اگر فکر کند که  شرکتی محصولاتش خیلی گران است یا کیفیت خوبی ندارد، مطمئناً از آن اجتناب خواهد کرد.

اگر لوگو در کسب و کار به گونه ای طراحی شود که نشان دهنده نوع محصول یا خدمات شرکت مورد نظر باشد در این صورت ارتباط و تعامل مشتری با آن بسیار بیشتر خواهد شد. به همین دلیل ضروری است که لوگو به گونه ای طراحی شود که نشان دهنده هویت تجارت و کسب و کار شما باشد، زیرا شما قصد دارید که مخاطبان خاصی را جذب کسب و کار و تجارت خود کنید.

–   ایجاد برداشت اولیه خوب در ذهن مشتری

با طراحی لوگو در کسب و کار می توانید به مشتری خود این امکان را بدهید که برداشت درستی از محصول یا خدمات شما در ذهن خود داشته باشد. لوگو می تواند برای تحت تاثیر قرار دادن و جذب مشتری بسیار مهم باشد. برداشت اولیه ای که از لوگوی کسب و کار شما در ذهن مخاطب نقش می بندد تا همیشه همراه او خواهد بود.

–   می تواند شما را در رقابت متمایز کند

نکته دیگر در خصوص اهمیت لوگو در کسب و کار این است که شما را در رقابت متمایز می کند. نمادهای خاصی وجود دارد که نمایانگر صنایع یا محصولات خاصی هستند. به عنوان مثال ، تا به حال چند پیتزا فروشی را  با لوگو ای دیده اید که یک آشپز ایتالیایی ، سبیل دار با کلاه سفید بلند و پوزخندی پهن داشته باشد؟ همچنین یک پیتزا در دست دارد؟ یک لوگو خوب منعکس کننده کسب و کار  شما است. یک لوگو خوب شما را از دیگران متمایز می کند. یک لوگو خوب باید جرات متفاوت بودن را به کسب و کار شما می دهد.

–   می تواند همه جا باشد

با طراحی لوگو در کسب و کار می توان آن را در همه جا استفاده کرد. برای مثال در تمامی بازاریابی های سنتی یا اینترنتی ، بسته بندی ، محصولات ، شبکه های اجتماعی و وب سایت ها می توانید لوگو کسب و کار خود را قرار دهید. طراحی لوگو در کسب و کار روشی است بسیار آسان برای تبلیغ نام تجاری و پیام شما به مشتریان. فرقی نمی کند که محصول شما که لوگو بر روی آن قرار گرفته است هر کجا باشد از فروشگاه گرفته تا خانه مشتریان اگر به گونه ای طراحی شده باشد که پیام کسب و کار شما را بتواند انتقال دهد می توان گفت تاثیرگذاری آن در جذب مشتری بسیار زیاد خواهد بود.

اگر قصد طراحی لوگو برای کسب و کار یا شرکت و سازمان خود دارید شما می توانید از خدمات گروه مهندسی روبیکاوب استفاده کنید. مزایای طراحی و اهمیت لوگو در کسب و کار بسیار زیاد است. برای اطمینان از کیفیت کار می توانید به سایت ما مراجعه کرده و نمونه کارهایی که در سطح کشور انجام داده ایم را بررسی کنید و از هزینه و قیمت های طراحی لوگو در کسب و کار خود اطلاعات کافی به دست آورید.

اهمیت لوگو در کسب و کار

از آخرین نمونه کارهای روبیکاب می توان به (کفش گلزار ، فایل لند،طب پارس اشاره نمود.)

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ?به مناسبت افتتاح پیج، جوایز نقدی در نظر گرفتیم که در هفته آخر شهریور ماه تقدیم خواهد شد.

  ?برای نفر اول کارت هدیه دو ملیون تومانی
  ? برای نفر دوم کارت هدیه یک ملیون تومانی
  ?و برای نفر سوم کارت هدیه پانصدهزار تومانی

  برای شرکت در قرعه کشی ??
  1️⃣ پیج را فالو کنی
  2️⃣ پست مسابقه را لایک کن
  3️⃣ پنج نفر از دوستات و آشناهات رو زیر پست منشن یا تگ کن

  هرچی تعداد افرادی که تگ میکنی بیشتر باشه شانس بیشتری داری.
  پس بزن برییییم ?

  گروه مهندسی روبیکاوب متشکل از متخصصین و کارشناسان برجسته کشوری در زمینه طراحی وب، فضاهای مجازی و سئو افتخار این را دارد که بیش از شش سال سابقه مفید در امر مشاوره و تجهیز کسب و کارهای میهن عزیزمان ایران دارد.
  در دنیای امروز امکانات آنلاین همچون وب‌سایت و شبکه‌های مجازی نیاز اساسی هر کسب و کاری است. امروزه با توجه به رشد کسب و کارهای اینترنتی و خرید راحت مردم از اینترنت و دستیابی به بازار هدف گسترده خیلی از افراد تصمیم به راه اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی برای خود کرده‌اند. از این رو خیلی از کسب‌و‌کارهای سنتی هم بوده‌اند که هم اکنون کسب‌و‌کار خود را آنلاین کرده‌اند. در واقع کسب و کارهای سنتی به‌خاطر اینکه از کورس رقابت عقب نمانند تصمیم به مهاجرت به کسب و کار آنلاین کرده‌اند.
  یکی از بهترین مزیت های کسب و کارهای اینترنتی این است که شما می توانید کسب و کاری تمام اتوماتیک برای خود راه‌اندازی کنید. وب‌سایت شما به‌صورت اتوماتیک می‌تواند برای شما درآمد‌زایی کند. به راحتی با روبیکاوب می توانید سایت خود را به صورت تمام اتوماتیک پیاده‌سازی کنید تا هر مشتری که قصد خرید محصولی را از شما دارد بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را خریداری کند و به صورت آنی تحویل بگیرد. تیم روبیکاوب در این مسیر همراه و همقدم شماست.
  بزرگترین افتخار تیم ما داشتن رضایت حداکثری از مشتریان عزیز میباشد.
  استفاده از برترین و جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیای وب و نرم‌افزار و همچنین پشتیبانی دقیق و شبانه‌روزی از مشتریان دلیل این مهم میباشد. لذا متخصصین و کارشناسان گروه مهندسی روبیکاوب آماده اند تا در کنار شما و کسب و کارتان، شما را در این مسیر یاری کنند.
  از مشتریان برجسته روبیکاوب در سطح کشور می‌توان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، پرتال جامع خانه‌های قرآنی کشور، نمایندگی کانن در ایران، شرکت تولید فرش دستباف گره ایران، شرکت تولید فرش ایمانی، موسسه خیریه بزرگ شهید محمد گلشیرازی، موسسه سیستم‌های امنیتی و حفاظتی توفان امنیت، سیستم جامع رزرو آنلاین آرایشگاه و مد و لباس مداپ، سامانه جامع گردشگری قرآنی کشور و... اشاره کرد.

  تماس باما

  • شماره همراه خود را کامل با اعداد انگلیسی وارد کنید.