Blog

اهمیت ریسپانسیو بودن سایت

توسط طراحی سایتدر 2021-02-15

ریسپانسیو بودن سایت

باید پذیرفت که اینترنت به بخش لاینفک زندگی همه ی انسان ها در جای جای دنیا تبدیل شده است. امروزه همه ی مردم برای پیدا کردن پاسخ سوال هایشان و یا خرید، از اینترنت کمک می گیرند. موارد ذکر شده گویای اهمیت این فضا است به همین دلیل بسیاری از کسب و کارها و … از این فضا برای افزایش فروش و یا کسب درآمد استفاده می کنند. اما بسیاری از صاحبان مشاغل از اهمیت ریسپانسیو بودن سایت بی خبر هستند.

ریسپانسیو بودن سایت به این معنا است که سایت قابلیت نمایش یافتن در تمامی صفحات نمایشگر را داشته باشد. همانطور که می دانیم لپ تاپ، کامپیوتر خانگی، گوشی تلفن همراه و تبلت دارای صفحه نمایشگرهای متفاوتی هستند. اگر سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا نباشد نمی تواند در این صفحات به خوبی نمایش یابد. بنابراین وقتی سایت به صورت ریسپانسیو طراحی می شود قابلیت تطبیق پیدا کردن با هر صفحه نمایشی را پیدا می کند.

اهمیت ریسپانسیو بودن سایت

ریسپانسیو بودن سایت

محاسن ریسپانسیو بودن سایت

همانطور که گفته شد بسیاری در هنگام طراحی سایت از ریسپانسیو بودن آن غافل می شوند علت این غفلت نمی  تواند چیزی جز عدم آگاهی از محاسن سایت های واکنش گرا باشد. به طور کلی ریسپانسیو بودن سایت دارای محاسنی به شرح زیر است:

 • افزایش ترافیک:

  جستجو با تلفن همراه بیشترین آمار جستجوهای اینترنتی را به خود اختصاص داده است. باید پذیرفت که گوشی یکی از در دسترس ترین وسیله ها برای جستجو و خرید است. اگر سایتی قابلیت نمایش پیدا کردن در گوشی همراه را نداشته باشد شانس خود را برای دیده شدن از دست می دهد. این امر برای تبلت و … نیز قابل تعمیم است. پس اگر سایتی می خواهد ترافیک بالایی را به خود جذب کند لازم است حتما ریسپانسیو باشد یعنی بتواند با تمام صفحات نمایش خود را تطبیق دهد.

 • بهبود رتبه گوگل:

الگوریتم های گوگل بر چگونگی فعالیت سایت ها نظارت دارند و بر اساس معیارهای تعریف شده، رتبه ای را در جستجو ها برای سایت در نظر می گیرند. هرچه رتبه یک سایت بالاتر باشد احتمال نمایش یافتن آن در صفحات اول بیشتر می شود در نتیجه قابلیت بازدید از سایت نیز افزایش می یابد. با توجه به این نکته توجه کردن به ملاک های امتیاز دهی الگوریتم های گوگل بسیار اهمیت دارد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر این رتبه دهی ها، ریسپانسیو بودن سایت است. ریسپانسیو بودن سایت سبب نمایش پیدا کردن آن سایت به بهترین شکل ممکن می شود امری که از نظر گوگل بسیار اهمیت دارد.

 • کاهش هزینه ها:

در گذشته وقتی سایتی طراحی می شد لازم بود نسخه موبایل آن نیز مجددا خریداری و نصب شود. یعنی دو هزینه جداگانه برای طراحی یک سایت. طراحی سایت به صورت واکنش گرا یا ریسپانسیو توانست هزینه ها را به حداقل ممکن برساند زیرا هزینه های مربوط به طراحی موبایل سایت را حذف کرد

اهمیت ریسپانسیو بودن سایت

سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا

چگونه می توان از ریسپانسیو بودن سایت اطمینان حاصل کرد

برای ریسپانسیو کردن یک سایت لازم است طراح سایت با مهارت های کد نویسی آشنایی داشته باشد. مهارت کدنویسی امری تخصصی است که از عهده هر کسی برنمی آید. با توجه به اهمیت ریسپانسیو بودن سایت لازم است به طراح سایت یادآوری شود که سایت به صورت واکنشگرا و یا ریسپانسیو طراحی شود.

بعد از طراحی سایت به راحتی می توان با سرچ کردن سایت با استفاده از صفحات نمایشگر مختلف، ریسپانسیو بودن آن را چک کرد. اگر سایت به صورت ریسپانسیو طراحی شده باشد در تمام صفحات نمایش به خوبی و بدون کم و کاست نمایش پیدا می کند.  همچنین می توان صفحه مرورگر را بزرگ و یا کوچک کرد. اگر با بزرگ و کوچک کردن صفحه تغییری در سایت ایجاد نشد می توان اطمینان حاصل کرد، سایت واکنش گرا است.  اما در کنار روش های ذکر شده وب سایت های مختلفی نیز به این منظور طراحی شده اند که با ورود به آنها می توان آدرس لینک سایت را وارد و ریسپانسیو بودن آن را بررسی کرد.

ریسپانسیو یا AMP

گوگل بعد از افزایش آمار جستجوها با تلفن همراه تصمیم گرفت برای سایت ها نوعی بهینه سازی در نظر بگیرد که با استفاده از آن، سایت با سرعت در صفحات تلفن همراه نمایش پیدا کند. این قابلیت که AMP نام دارد موجب افزایش سرعت سایت در گوشی های موبایل شد. اما شاید  در نگاه اول  بسیاری فرقی مابین  AMP و ریسپانسیو بودن سایت نبینند. اما تفاوت عمده  این دو در این است که AMP تنها برای گوشی های موبایل در نظر گرفته شده است یعنی سرعت نمایش سایت را تنها در گوشی همراه افزایش می دهد اما سایت ریسپانسیو قابلیت انطباق پیدا کردن با تمامی صفحات نمایش را دارد و تنها محدود به تلفن همراه نمی شود. نکته مهم دیگر این است که تمرکز AMP بر روی سرعت نمایش یافتن سایت است اما ریسپانسیو علاوه بر سرعت بر قابلیت نمایش یافتن در تمام نمایشگرها نیز تمرکز دارد. با توجه به گفته های بالا می توان اطمینان حاصل کرد AMP نمی تواند جایگزین سایت ریسپانسیو باشد اما سایت ریسپانسیو جایگزین مناسبی برای AMP است.

روبیکاوب

امروزه تمامی کسب و کارها به این باور رسیده اند که باید خدمات و کالا های خود را در سایت به نمایش بگذارند تا از مزایای فروش اینترنتی بهره ببرند زیرا دیگر زرق و برق مغازه ها به اندازه سابق در افزایش فروش نقش ندارد. گسترش خریدهای اینترنتی موجب اهمیت یافتن طراحی سایت شده است. اما طراحی سایت امر ساده ای نیست و نباید در این راه به هر کسی اطمینان کرد. روبیکاوب یک مرجع تخصصی برای طراحی سایت است که تمامی سایت های خود را به صورت ریسپانسیو طراحی می کند. همانطور که در بالا گفته شد ریسپانسیو بودن سایت می تواند منجر به افزایش فروش و بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجوگر شود. علاوه بر واکنش گرا بودن سایت ها، سایت های طراحی شده توسط روبیکاوب دارای امنیت بالایی هستند و مدیریت آنها نیز بسیار آسان است یعنی صاحبان سایت با هر سطح تخصصی از اداره آن به خوبی بر می آیند.  در نهایت باید گفت با توجه به اصول سئو و تغییر گاه و بی گاه آن لازم است طراحی سایت به متخصصان این امر سپرده شود زیرا تنها راه موفقیت یک سایت تطابق داشتن آن با استاندارد های الگوریتم های گوگل است.

روبیکاوب مرجع تخصصی طراحی سایت های واکنش گرا

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  ?به مناسبت افتتاح پیج، جوایز نقدی در نظر گرفتیم که در هفته آخر شهریور ماه تقدیم خواهد شد.

  ?برای نفر اول کارت هدیه دو ملیون تومانی
  ? برای نفر دوم کارت هدیه یک ملیون تومانی
  ?و برای نفر سوم کارت هدیه پانصدهزار تومانی

  برای شرکت در قرعه کشی ??
  1️⃣ پیج را فالو کنی
  2️⃣ پست مسابقه را لایک کن
  3️⃣ پنج نفر از دوستات و آشناهات رو زیر پست منشن یا تگ کن

  هرچی تعداد افرادی که تگ میکنی بیشتر باشه شانس بیشتری داری.
  پس بزن برییییم ?

  گروه مهندسی روبیکاوب متشکل از متخصصین و کارشناسان برجسته کشوری در زمینه طراحی وب، فضاهای مجازی و سئو افتخار این را دارد که بیش از شش سال سابقه مفید در امر مشاوره و تجهیز کسب و کارهای میهن عزیزمان ایران دارد.
  در دنیای امروز امکانات آنلاین همچون وب‌سایت و شبکه‌های مجازی نیاز اساسی هر کسب و کاری است. امروزه با توجه به رشد کسب و کارهای اینترنتی و خرید راحت مردم از اینترنت و دستیابی به بازار هدف گسترده خیلی از افراد تصمیم به راه اندازی کسب‌و‌کار اینترنتی برای خود کرده‌اند. از این رو خیلی از کسب‌و‌کارهای سنتی هم بوده‌اند که هم اکنون کسب‌و‌کار خود را آنلاین کرده‌اند. در واقع کسب و کارهای سنتی به‌خاطر اینکه از کورس رقابت عقب نمانند تصمیم به مهاجرت به کسب و کار آنلاین کرده‌اند.
  یکی از بهترین مزیت های کسب و کارهای اینترنتی این است که شما می توانید کسب و کاری تمام اتوماتیک برای خود راه‌اندازی کنید. وب‌سایت شما به‌صورت اتوماتیک می‌تواند برای شما درآمد‌زایی کند. به راحتی با روبیکاوب می توانید سایت خود را به صورت تمام اتوماتیک پیاده‌سازی کنید تا هر مشتری که قصد خرید محصولی را از شما دارد بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را خریداری کند و به صورت آنی تحویل بگیرد. تیم روبیکاوب در این مسیر همراه و همقدم شماست.
  بزرگترین افتخار تیم ما داشتن رضایت حداکثری از مشتریان عزیز میباشد.
  استفاده از برترین و جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیای وب و نرم‌افزار و همچنین پشتیبانی دقیق و شبانه‌روزی از مشتریان دلیل این مهم میباشد. لذا متخصصین و کارشناسان گروه مهندسی روبیکاوب آماده اند تا در کنار شما و کسب و کارتان، شما را در این مسیر یاری کنند.
  از مشتریان برجسته روبیکاوب در سطح کشور می‌توان به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، پرتال جامع خانه‌های قرآنی کشور، نمایندگی کانن در ایران، شرکت تولید فرش دستباف گره ایران، شرکت تولید فرش ایمانی، موسسه خیریه بزرگ شهید محمد گلشیرازی، موسسه سیستم‌های امنیتی و حفاظتی توفان امنیت، سیستم جامع رزرو آنلاین آرایشگاه و مد و لباس مداپ، سامانه جامع گردشگری قرآنی کشور و... اشاره کرد.

  تماس باما

  • شماره همراه خود را کامل با اعداد انگلیسی وارد کنید.