Blog

تاثیر هاست بر سئو سایت و سرعت سایت

توسط طراحی سایتدر 2021-02-23

تاثیر هاست بر سئو سایت بسیار قوی و پر رنگ است. اقداماتی مثل بهینه سازی کدهای وب سایت، فشرده سازی تصاویر، انتخاب قالب های مناسب برای سایت های وردپرسی و فاکتورهای مشابه. این موارد در صورتی برای افزایش سرعت سایت و سئو موثر است که شما هاست مناسبی برای سایت خود خریداری کنید.

سرعت لود صفحات سایت شما در خیلی موارد ارتباطی با طراحی وب سایت ندارد. شما میتوانید بهترین طراحی را برای سایت خود داشته باشید. می توانید همه تصاویر و فایل ها را فشرده کنید. اما باز هم سرعت پایین لود صفحات سایت؛ شما را نگران کند.
در چنین مواردی باید مشکل را در جای دیگر جستجو کنید(میتوان از سایت جی تی متریکس استفاده کرد). باید مهم ترین آیتم در وب سایت خود؛ یعنی بخش هاست یا میزبانی آن را مورد بررسی قرار دهید و بدانید که تاثیر هاست بر سئو سایت و سرعت سایت از تاثیر هر عامل دیگری بیشتر است.

تاثیر هاست بر سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو سایت

 چرا سرعت سایت از اهمیت زیادی برخوردار است؟

1.انتظار کاربران سرعت

دنیای تکنولوژی با سرعت همراه است. کاربران آن بی حوصله و کم طاقت هستند. آنها دوست دارند هر کاری را، به سرعت و در کوتاه ترین زمان انجام دهند. یک کاربر دنیای آنلاین؛ حوصله ندارد برای لود صفحات سایت  انتظار بکشد.

در لود صفحات سایت، منظورمان از سرعت بالا؛ عددی کمتر از 5 ثانیه است. منتظر ماندن بیشتر از 5 ثانیه برای کاربر خیلی خسته کننده خواهد بود. سرعت بیشتر از 8 و 9  ثانیه دیگر فاجعه است. کمتر کاربری این مدت زمان را برای لود یک صفحه صبر می کند.

از این رو هر چقدر هم که یک سایت از گرافیک عالی؛ طراحی کاربردی، محتوای مفید و نو، فیلم و ویدئو جذاب برخوردار باشد؛ با سرعت پایین نمی تواند کاربری را جذب کند.

سرعت پایین سایت نرخ خروج و پرش کاربر را افزایش می دهد و این برای سئو سایت تاثیر منفی دارد.

2.گوگل همان چیزی را دوست دارد که کاربران می خواهند

برای گوگل خواسته کاربران اهمیت زیادی دارد. تمام قوانین سئو به گونه ای توسط گوگل تعیین شده است که اجرای آنها در نهایت رضایت کاربران را به دنبال خواهد داشت.

گوگل سرعت سایت را به عنوان یکی از فاکتورهای مهم سئو برای رتبه بندی موتورهای جستجو در نظر گرفته است. سایت های با سرعت بالا در رتبه بهتری در نتایج جستجو گوگل قرار می گیرند.

بنابراین با توجه به حساسیت گوگل بر روی این موضوع، اگر شما سایت کندی داشته باشید؛ چگونه می توانید رقابت کنید و جایگاه خود را به صفحه اول ارتقا دهید؟

 

اهمیت و تاثیر هاست بر سئو سایت

همان طور که گفتیم سرعت کند سایت، می تواند به راحتی شما را از صحنه رقابت حذف کند. در عین حال سرعت بالاتر از رقیبان و دیگر هاست ها می تواند یک امتیاز فوق العاده برای سایتتان محسوب شود. بنابراین با سرعت بالا هم توجه الگوریتم های گوگل را به سایت خود جذب می کنید و هم رضایت کاربران را به دست می آورید.

برای موفقیت و ارتقا رتبه سایت ؛ باید سرعت نه تنها کند نبوده؛ حتی سرعتی بالاتر از حد نرمال باشد.

با توجه به تاثیر هاست بر سئو سایت؛ انتخاب هاست مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است. ما در گروه مهندسی روبیکاوب، هاست را از سرورهای اختصاصی به مشتریان ارائه می کنیم تا آنها نگرانی بابت سرعت سایت خود نداشته باشند.

 

سرور اختصاصی چیست؟

احتمالا باید بدانید که سرور، نوعی کامپیوتر به شمار می رود البته با ابعاد و اندازه متفاوت از کامپیوترهای خانگی. سرورها در دیتاسنتر نگهداری می شوند. همیشه به اینترنت متصل می باشند.

هاست هم بخش کوچکی از یک سرور است. یک سرور توسط شرکت های ارائه دهنده خدمات میزبانی سایت به بخش های کوچک تقسیم می شود و هر بخش به نام هاست شناخته می شود هر کدام از هاست ها برای میزبانی یک وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تاثیر هاست بر سئو سایت

سرور اختصاصی چیست؟

 

سرعت هاست ارتباط مستقیم با سرور آن دارد. ما در شرکت روبیکاوب، با در اختیار داشتن سرورهای اختصاصی؛ از وب سایت های مشتریان خود میزبانی می کنیم.

ما در گروه روبیکاوب؛ یک سرور برای میزبانی وب سایت های زیادی در نظر نمی گیریم. سرورهای ما به صورت اختصاصی است که در اختیار شرکت دیگری قرار ندارد. هر کدام از سرور ها را نیز برای میزبانی تعداد کمی از وب سایت ها استفاده می کنیم.

به همین دلیل سرعت هاست های ارائه شده در شرکت روبیکاوب؛ بالا و بدون قطعی است.

 

جمع بندی

  • برای موفقیت در کسب و کار آنلاین، باید رتبه وب سایت خود را در موتورهای جستجو ارتقا دهید.
  • یکی از فاکتورهای مهم برای ارتقا سئو؛ سرعت سایت است.
  • به منظور بالا بردن سرعت سایت، انتخاب هاست از اهمیت زیادی برخوردار است.
  • هاست سرورهای اختصاصی سرعت بالاتری دارد.
  • در کنار تاثیر هاست بر سئو سایت و سرعت آن، طراحی اصولی سایت نیز عامل مهم تاثیر گذار دیگری بر سئو است.

 

شما می توانید با تهیه هاست از گروه مهندسی روبیکاوب و سپردن طراحی سایت خود به  مجموعه ما از داشتن یک سایت حرفه ای پرسرعت لذت ببرید و از آن برای ارتقا سئو و رونق کسب و کار خود بهره بگیرید. و  تاثیر هاست بر سئو سایت خود را عینا لمس کنید.

تاثیر هاست بر سئو سایت

تاثیر هاست بر سئو

 

 

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *