Blog

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند چگونه امکان پذیر است؟

توسط طراحی سایت, کسب و کاردر 2021-02-14

 

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند این روزها به یکی از دغدغه های اصلی افرادی مبدل شده که مایل به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی هستند. در واقع این روزها سبک ها طراحی سایت به نسبت گذشته یک مقدار متفاوت و متنوع تر شده و برای ارتباط بهتر کاربر با وب سایت از گرایش ها و ترفندهای جدیدتری استفاده می کنند.

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند

در حال حاضر این روزها برای طراحی سایت مدرن و کاربر پسند بایستی از آخرین اصول و تکنیک های روز دنیا استفاده کنید. بدون شک استفاده از این اصول جدید در طراحی سایت موجب دریافت نتیجه بهتر در طراحی و همچنین تعامل بین وب سایت و کاربر خواهد شد.

چگونه طراحی سایت مدرن و کاربر پسند امکان پذیر خواهد بود؟

تا مدت ها پیش، طراحان وب سایت بدون اینکه به کاربر پسند بودن وب سایت اهمیت بدهند، به نمایش توانمندی های خود در طراحی توجه می کردند. اما همان طوری که در بالا هم اشاره کردیم در حال حاضر طراحی وب سایت طبق یک اصول علمی خاص برای برقراری یک ارتباط بهتر بین مخاطبین و وب سایت طراحی می شود و به طبع رعایت همین مورد می تواند تضمین موفقیت در طراحی باشد.

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند

طراحی سایت مدرن

در این مقاله قصد داریم به ترفندها و نکاتی در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند اشاره کنیم که در کمال تعجب بسیار ساده و راحت به نظر می رسد. اما اگر شرکت شما سایتی با کیفیت و صدالبته با کاربری راحت و آسان نداشته باشد قطعاً فرصت های بیشماری را در دنیای وب از دست خواهد داد.

مورد اول: ساخت یک نویگیشن راحت و آسان

بدون شک یکی از اصلی ترین و در عین حال مهم ترین عناصر در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند، ارائه یک نویگیشن راحت و آسان است. در واقع شما با طراحی نویگیشن این امکان را در اختیار کاربران خود قرار می دهید تا خیلی راحت تر بتوانند در وب سایت تان به گشت و گذار بپردازند.

به این نکته توجه کنید که کاربران برای زیبایی وب سایت تان به آن مراجعه و یا از آن خرید نمی کنند. اگر کاربر نتواند در یک مدت زمان کوتاه اطلاعات مورد نظرش را بدون هیچ مشکلی به دست بیاورد، قطعاً وب سایت تان را ترک و به سایت های رقبا مراجعه می کند و این اهمیت نویگیشن در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند را می رساند.

مورد دوم: اهمیت ظاهر بصری وب سایت و طرح بندی آن

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند

طراحی سایت

یکی از موارد بسیار مهم که تأثیر بسیاری در بهبود تجربه کاربری دارد، اهمیت دادن به بحث ظاهر بصری و طرح کلی وب سایت است. این دو موردی که بیان کردیم شامل موارد زیادی می شود، از رنگ هایی که در طراحی وب سایت استفاده می کنید تا تصاویر استفاده شده، تایپوگرافی، قابلیت ریسپانسیو بودن وب سایت و غیره. تمامی این موارد در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند می تواند به برندسازی وب سایت تان کمک شایانی کند.

اهمیت دادن به ظاهر بصری می تواند به یکی از وجه تمایزهای وب سایت شما و رقبا مبدل شود به خصوص اگر مایلید که یک ارتباط طولانی بین شما و مشتریان به وجود بیاید. این یعنی در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند بایستی به کوچک ترین مسائل مانند به کار گرفتن فونت های زیبا گرفته تا استفاده از رنگ ها، قرار دادن منو، قرار دادن تصاویر و غیره توجه زیادی نمود.

 مورد سوم: استفاده از رنگ بندی مناسب برای طراحی سایت مدرن و کاربر پسند

شاید در نگاه اول تصور کنید که رنگ بندی یک مسئله ساده و بی اهمیت در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند است. اما حقیقت این است که برای طراحی یک سایت مدرن و صد البته کاربر پسند، یکی از فاکتورهای تأثیرگذار استفاده از رنگ های ترکیبی مناسب است.

هر رنگ می تواند یک پیام را به کاربران القاء کند و این امکان وجود دارد که کاربران به واسطه یک رنگ به وب سایت جذب و یا آن را ترک کنند. تا جای ممکن رنگ هایی را برای طراحی سایت مدرن و کاربر پسند به کار ببرید که به نوعی در برگیرنده شغل، برند و نوع فعالیت شما است.

مورد چهارم: تولید محتوای ناب و ارزشمند

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند

طراحی سایت حرفه ای

تولید محتوا یکی از قسمت های اصلی در طراحی وب سایت به شمار می رود و با توجه به جمله معروف بیل گیتس مدیرعامل اسبق مایکروسافت: محتوا پادشاه است، می توان به این نتیجه دست پیدا کرد که تولید محتوا پایه و اساس هر وب سایتی به شمار می رود و بدون آن هرگز نمی توانید به رتبه های بالای گوگل دست پیدا کنید.

گوگل به واسطه تولید محتوای ناب است که رتبه های برترش را در اختیار کاربران قرار می دهد و به طبع انتشار محتواهای با کیفیت باعث افزایش تعداد بازدید کننده ها خواهد شد. پس سعی کنید در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند حتماً به این موضوع دقت فراوانی داشته باشید.

مورد پنجم: استفاده بهینه از فضاهای سفید

برای طراحی سایت مدرن و کاربر پسند فرقی نمی کند که وب سایت شما فروشگاهی باشد یا تجاری و یا شخصی. در دنیای اینترنتی امروز که اطلاعات و تولید محتوا حرف اول را می زند می بایستی حتماً از طرح ها و فضاهایی سفید استفاده نمایید. دلیل این امر این است که مطالعه چنین محتواهایی خیلی راحت تر خواهد بود و همچنین یک رابط کاربری بهتری را ایجاد خواهد کرد.

مورد ششم: ریسپانسیو بودن یا واکنش گرا بودن وب سایت

مورد بعدی که در طراحی سایت مدرن و کاربر پسند تأثیر خیلی زیادی دارد و قطعاً به حل بسیاری از مشکلات وب سایت کمک خواهد کرد، ریسپانسیو بودن و یا واکنش گرا بودن وب سایت است. واکنش گرا به معنی این است که وب سایت شما در بین دستگاه های متفاوت قابل مشاهده باشد چرا که هرگز متوجه نخواهید بود که مخاطبین تان از چه دستگاهی به وب سایت تان مراجعه خواهند کرد. یکی از مزیت های بسیار مهم ریسپانسیو بودن، انعطاف پذیری، بهبود رابط کاربری، سهولت مدیریت و متناسب با اصول سئو است.

اما سوال مهم این است:

طراحی سایت مدرن و کاربر پسند را به چه شرکتی بسپاریم؟

گروه مهندسی روبیکاوب، متشکل از یک تیم کاملاً حرفه ای در زمینه طراحی سایت مدرن و کاربر پسند است که در واقع یکی از بهترین ها در حیطه کاری خود به شمار می رود. کارشناسان روبیکاوب تنها یک سایت را برای شما طراحی نمی کنند، بلکه هدف اصلی آنها این است که یک مدل کسب و کار را به گونه ای طراحی کنند که نتیجه آن موفقیت و کسب درآمد باشد. این تضمین را نه ما، بلکه مشتریان ما به شما خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سایت مدرن و کاربر پسند با کارشناسان گروه مهندسی روبیکاوب در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *